Yaşam

5 Adımda Doğru Aydınlanma

1- Güneş ışıklarının pik yaptığı yaz aylarında bu enerjiyi aydınlatmada kullanın içeride
ışık yakmak yerine , perde ve panjurları açarak güneş ışığının içeri girmesine izin verin.
Doğal ışık yaz aylarında uzun bir süre elektrik enerjisi kullanamdan evi aydınlatmaya yardımcı olur.
2- Dimmer kullanın: Saate bağlı olarak her zaman falza ışığa ihtiyaç olmayabilir ve kmi armatürler çok fazla güçlü ışık yayar.
Bu durumlarda isteiginiz ışık yoğunluğunu sağlayan ve denetleyen dimmerli anahtarlar kullanarak doğru parlaklık mktarını ayarlayabilirsiniz.
Özellikle ışığın güçlü geldiği öglen saatlerinde karartıcı (black – out) perdeler de içerideki aydınlığı dengelemey izin verir ve aynı zamanda
enerji tasarrufu da sağlar.
3- Verandayı dahil edin: Tavandan sarkan biri dizi ışık ve köşelere yerleştireceğiniz spot veya projektörler veranda veya terası esnetik ve fengeli biçimde aydınlatır.
Ek olarak açık havada akşam yemeklerini rahat ve konforlu hale getirmeye yardımcı masa üstü avize yada sarkıtlar dekoratif açıdan da atmosferi tamamlar.
4- Bahçe yolları aydınlansın: Konforun yanı sıra güvenlik de yaz aydınlatmlarının önemli gir görevi. Gece yürüyüş yollarını aydınlatmak için özel yol spotları
kullanmanızı öneririz.Bu, kapıya kimin geldiğini görmenizi sağlarken yaz geceleri geç saatte eve
dönenler için de güvenli bir kılavuz olur.
Buna ek olarak ışıklı bir bahçe yada balkon olası davetsiz misafirlerde caydırıcı rol oynayabilir.
5- Hareket sensörüne yatırım yapın:
Dördüncü önerye ek olarka hareket sensörlü aydınlatmalarak ekstra güvenlik sağlar.Kapıya gelenleri tespit etmeye ve olası bir hırsızlık durumunu yakalamak içinde güvenlikkameralarına destek olur.Sensörleri balkon korkuluklarana ön kapı dışına ve diğer tüm girişlere yerleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın