Yaşam

Eskiden Yeniye

NEVİN HİRİK AVUSTRALYA’DAKİ RESİM ATOLYESİNİ DATÇA’YA TAŞIDIKTAN SONRA HAYALİNİ ‘NEVO DATÇA’ DÜKKANIYLA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMÜŞ

Bir dönem Avusturalya’da yaşayan ressam Nevin Hirik hayatını hep resim yaprak kazanmış.Hirik üç buçuk yıl önce çok sıkıldığı bir dönemde atölyesinin bulunduğu Avusturalya’da gerçekleştirecegi sergisi için arayış  içine girmiş ve Ege’de bir sene resim yapmanın kendisine iyi gelecegini düşünmüş.

Sonrasında internet araştırmaları yapmış ve sadece şövale çantayla geldiği Datça’da karar kılmış.İlk sene resim çalışmaları yaparak sergisine hazırlanmış. Ardından Eski  Datça’nın tarihi taş evleri arasında eşi Michael ile hep hayalini kurdukları ‘Nevo Datça’ isimli küçük dükkanlarını gerçeğe dönüştürmüşler.Hayata Datça’da sıfırdan başlamışlar.

Nevo Datça’da Nevin Hirik’n İlüstrasyona yakın tuval üzerine akrilik kadın temalı resim çalışmlarının yanı sıra eşinin el yapımı takıları satışa sunuluyor.

Nisan ayında sezona başlayan mağaza yaz boyunca haftanın her günü açık. Kasın ayında ise tatile giriyor.Kış aylarını atolye çalışmalarına ayıran çift yeni sergilere hazırlanıyor.

https://www.instagram.com/nevodatca/

Bir yanıt yazın