Dekorasyon

Hazeran Trendi

Geleneksel örme sanatı hazeran, son derece çarpıcı bir şekilde geri dönüyor. Göz kamaştırıcı stil seçenekleri ve retro etkisiyle yaşam alanınızda benzersiz bir atmosfer oluşturabilmenize yardımcı olan hazeran detaylı modeller, nostaljik ve modern tasarım trendlerini bir araya getiriyor. Eğer siz de yaşam alanınızda ince ve usta işçilikle elde edilen seçkin ürünler kullanmaktan hoşlanıyorsanız, tüm iç mekanlarınızda estetik bir kimlik yaratacak olan hazeran detaylı eserler tam size göre!

HAZERAN: EVİNİZDE GELENEKSEL DOKUNUŞLAR

Her şeyden önce bu benzersiz sanat tarzının tarihini öğrenmek ister misiniz? Dilerseniz gelin, birlikte bakalım. Hazeran, geleneksel el sanatlarının en özel türleri arasında yer alıyor.

Özel hasırdan imal edilen hazeran örgü, yalnızca alanında uzman ustalar tarafından oluşturulabilmesi sebebiyle büyük bir özen gerektiriyor. Hazeran panoları, birbiri içerisine özenle geçirilen ve simetrik bir görünüşe sahip olan hasır tellerinden meydana geliyor.

Hem Türk hem de Uzak Doğu kültürlerinde yaygın olan simetrik ve yuvarlak motifler grubuna dahil olan hazeran örgü, bu sayede geniş bir kitleye hitap ediyor ve evinizi tüm zamanların en önemli sanat akımlarından biriyle dekore edebilmenize imkân tanıyor.

Elde örme tekniğiyle hazırlanan ve bu sebeple de büyük değer taşıyan hazeran örgü, tüm mobilya çeşitlerinde kullanılabiliyor. İsmini Hazeran çiçeklerinden alan ve tarihi Osmanlı el sanatlarına kadar dayanan bu özgün sanat dalı, iğne oyası gibi çok titizlik gerektiren ve ilmek ilmek işlenen el sanatları arasında yer alması sebebiyle yaşam alanlarında göz kamaştırıcı bir etki uyandırıyor.

Bir yanıt yazın